Autor:
Andres Tennus

Kandideeri mikrokraadiprogrammi „Ruumiline planeerimine“

2023/2024. õppeaasta sügissemestril alustatakse Tartu Ülikooli geograafia osakonnas taas praktikutele mõeldud ruumilise planeerimise täiendusõppega. Mikrokraadiprogrammi saab kandideerida alates 1. juunist kuni 21. augustini.

Programmijuht Kadri Leetmaa sõnul ühendatakse mikrokraadiprogrammis teadmised ja oskused planeerimise kolmes praeguses põhivaldkonnas: ühiskonnamuutused, keskkonnaküsimused ja kaasaegne geoinformaatika. Mikrokraadiprogrammi maht on 24 ainepunkti ning õppeained toimuvad koos TÜ geograafia magistriõppe tudengitega neljapäeviti ja reedeti.

Kui varem sai osaleda Tartu Ülikooli geograafia osakonna kaheaastases ruumilise planeerimise täiendusõppeprogrammis, siis 2023/2024. õppeaastal pakutakse sel alal täiendusõpet aastase mikrokraadiprogrammina. Lisaks saavad huvitatud praktikud sobitada oma täiendusõppevajadustega nn noppeaineid geograafia bakalaureuse- ja magistriõppekavadest.

Sellel kevadel täiendusõppeprogrammi (61 EAP) lõpetanud Tiia Zuppuri sõnul oli programm just see, millest ta on praktikuna puudust tundnud. „Arusaamad, nõudmised ja ootused ruumilise keskkonna planeerijale on ajas muutunud ning tundsin, et minu praktilisest kogemusest jääb väheseks ja vajan tugevamat teoreetilist baasi. Õppimine koos tudengitega oli huvitav ja arendav, sest tõi rutiinist välja, aga pani proovile ka ajaplaneerimise oskuse. Omandatud teadmisi sain kohe töös rakendada ja seepärast pean täiendõppes osalemist eriti väärtuslikuks,“ rõõmustab ta.

Image
Täiendusõppeprogrammi lõpetajad

Täiendusõppeprogrammi lõpetajad (vasakult) Kaire Kullik, Lenna Hingla, Tiia Zuppur, Kertu Vuks ja programmijuht Kadri Leetmaa.

Loe lähemalt mikrokraadiprogrammi kohta ja registreeru geograafia osakonna kodulehel.

 

Lisateave:

Kadri Leetmaa

programmijuht

Mikrokraad

Ruumiline planeerimine ja keskkond

Õppijad auditooriumis

Mitmesse mikrokraadiprogrammi kandideerimise tähtaega pikendati 28. jaanuarini

Kaugseire kursus - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

20. septembril avaneb praktiline kaugseire veebikursus, mis tegeleb Copernicuse satelliidi andmetega