10.–16. veebruarini toimub Tartu Ülikoolis „Naised teaduses“ päeva tähistamiseks teemanädal, mille eesmärk on tõsta esile naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema. Nädala jooksul arutletakse võrdsete võimaluste tagamise üle ja tutvustatakse ülikooli soopõhist statistikat, samuti saab osaleda muuseumi näituse kuraatorituuril ja vaadata rändnäitust astronoomidest.
6.–31. jaanuarini toimub Tartu Ülikoolis esimest korda digikoristuskuu. Ülikool kutsub iga nädal pühendama vähemalt 30 minutit oma digiprügist vabanemisele, et teha korda oma isiklik või üksuse digiruum.
Enam kui 5200-s asukohas tehtud nurmenukuvaatluste tulemused heidavad valgust putuktolmlevate taimede toimetulekule ja kohastumispüüdlustele muutuva kliima ning maakasutuse tingimustes.
3. veebruaril külastavad Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlevad kl 11.00–12.00 ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu Ukrainas ja Euroopas.
Tartu Ülikool korraldab 11. veebruaril ülikooli raamatukogu konverentsisaalis Eesti doktorikooli teise karjäärikonverentsi „Doktorikraadi väärtus tööturul“.
Tartu Ülikooli teadlased osalevad suurprojektis, mille eesmärk on parandada eeloleva üheksa aasta jooksul Lääne-Eesti vesikonna seisundit ja toetada süsteemset muutust piirkonna veemajanduskava elluviimisel.
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
Osale Tartu Ülikooli virtuaalsel lahtiste uste päeval, kus tutvustame ülikooli, vastuvõtu- ja kandideerimistingimusi, Tartu üliõpilaselu ning anname õppekavade kohta täpsemat infot.
LÜKKUB haigestumise tõttu edasi! Jälgige palun edasisi teateid. Kolmapäeval, 18. detsembril kell 14.15–16.00 toimub Philosphicumis (Jakobi 2-114) aruteluseminar „Mida teadlane teab ja mida ta peab?”. Arutlevad teadusfilosoofia doktorant Katrin Velbaum, kommunikatsiooniuurija Kaspar Kruup ja ökoloog Asko Lõhmus. Kõik huvilised on oodatud kuulama, küsima ja kaasa arutlema.
Jõulukaardi illustratsioon sümboliseerib võrdsust. Ülikoolis väärtustatakse ja hoitakse igaüht olenemata tema kultuurist, nahavärvist, soost, vanusest, traditsioonidest või uskumustest.