Autor:
Maa-amet

Pildimäng "Tunne Eestimaad"

Pildimäng "Tunne Eestimaad" läks käima 2011. aasta veebruaris eesmärgiga lasta ennast proovile panna Eestimaa kaardipildi ja maastike tundmises. Oleme püüdnud valida pilte nii, et need õpetavad ka geograafiat ja seostama erinevaid nähtusi. Iga kolmapäeva keskpäeval esitame ühe aerofoto või reljeefikujutise Maa-ameti kaardiserverist. Vastajad saavad koguda punkte ning hooaja parimatele anname kätte autasud osakonna sünnipäeval detsembri lõpus. Punktiarvestus käib üldjoontes nii, et kõik õigesti vastajad saavad ühe punkti, esimesed viis saavad lisaks progresseeruvalt lisapunkte (viies +1, esimene +5). Kui küsimuses peitub veel lisaülesanne (nt oleme küsinud, milline loodusgeograafiline rekord leidub Kunda karjääri pildil), siis ka siin premeerime lisapunktidega õigesti vastajaid. Õige vastuse avaldame järgmisel nädalal, uue mõistatuse väljapanemise eel.

Varasemaid küsimusi saab vaadata Pildimängu arhiivist.

Pildiküsimus

Vahepeal oleme pidanud istuma uuele veebiplatvormile, mis nõuab ikka veel harjumist. Loodame mõistvat suhtumist, kui apsakaid ette tuleb.

Uus pildiküsimus ilmub kolmapäeviti kell 12:00. Küsimuse nägemiseks ja vastuse andmiseks vajuta allolevale nupule. Tähelepanu! Pilt ajastatakse kella 12:00-ks, enne seda ligipääs lingitud lehele on keelatud. Serveri ajastamise kell käitub siiski veidralt ja ei ole kuigi täpne, oleme mõõtnud umbes 10-minutilisi hälbeid. Facebook'is ilmub pilt õigel ajal. Küsimustele vastamise paneme õhtul enne uut küsimust kinni.

Järgmine küsimus ilmub 28. veebruaril kell 11.55 - 12.10:

Pildiküsimus

Astronoomialoeng

Astronoomialoeng "Kuidas osta oma esimest teleskoopi?"

Tuur näitusel

Kadi Polli kuraatorituur näitusel „Maastikumaali geoloogia“

Polaarekspeditsioonide näitus dekanaadi galeriis

150 aastat tagasi toimunud polaarekspeditsioonidel jäädvustas Tšehhi Arktika uurija ja maalija Julius Payer polaarmaastikke