Autor:
Andres Tennus

Kalendrisse kirja: doktorantide kolme minuti loengute konkurss toimub 2. oktoobril

Kord aastas on Tartu Ülikooli doktorantidel väärt võimalus panna end proovile kolme minuti loengute konkursil ja saada oma uurimusele laiemat kõlapinda. Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi. Konkurss toimub 2. oktoobril Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis. 

Image
Doktorant teeb laval ettekannet
Doktorantide kolme minuti loengute konkurss (autor: Andres Tennus)

Lühiloengute konkurss annab ühest küljest noorteadlasele võimaluse arendada oma esinemis- ja suhtlusoskust ning rääkida oma teadustööst tavapärasest teistsugusel viisil. Teisalt pakub see kiirülevaate teistes teadusvaldkondades tegutsevate kolleegide tööst: kuulata saab loenguid kunstist kosmoseni ja soolestikust samblani.

Välkkõnes peab doktorant kolme minuti jooksul selges keeles ja populaarteaduslikus võtmes kokku võtma oma uurimistöö ajendiks olnud probleemi, selle lahendamisviisid, esialgsed tulemused ja mõju. Kindlasti tuleb kuulajatele kirjeldada, kellele ja kuidas on teadustöö oluline ning mis on selle lähenemises uudset ja põnevat. Ettekande võib pidada nii eesti kui ka inglise keeles, igast kõlanud loengust valmib kohapeal videosalvestis. Kõik doktorandid saavad soovi korral osaleda enne võistlust ingliskeelsel ettevalmistaval koolitusel.

Parimad välkkõnelejad esindavad ülikooli üleriigilisel lõppvõistlusel 

Image
Doktorantide kolme minuti loengute konkursi parimad
Doktorantide kolme minuti loengute konkursi parimad (autor: Andres Tennus)

Teadlastest, ajakirjanikest ja ekspertidest koosnev žürii hindab doktorantide oskust tutvustada arusaadavalt ja meeliköitvalt oma teadustööd laiemale kuulajaskonnale. Edukaimaid osalejaid ootab rahaline preemia ja võimalus esindada Tartu Ülikooli jätkuvõistlustel.

Kolm parimat eestikeelset ja ingliskeelset esinejat saadetakse Eesti Teaduste Akadeemia üleriigilisele konkursile „Teadus kolme minutiga“. Suurele finaalvõistlusele eelnevad teaduste akadeemia koolitused, mis pakuvad noortele teadlastele kaamera ees esinemise ja populaarteadusliku artikli kirjutamise praktilist kogemust.

Lisaks saadetakse parima ingliskeelse loengu videosalvestis esindama Tartu Ülikooli Euroopa ülikoolide koostöövõrgustiku Coimbra grupi rahvusvahelisel võistlusel. Seal valivad liikmesülikoolid kõigi osalejate seast kolm parimat, kes saavad võimaluse esineda võrgustiku aastakonverentsi raames toimuval lõppkonkursil.

Kõigile Tartu Ülikooli konkursil tutvustatud teadustöödele otsitakse avaldamisvõimalusi ülikooli kommunikatsioonikanalites või meedias, et põnevad lood värskest teadusest jõuaksid suurema publikuni.

Noor teadlane, tule pane end proovile ja jaga teistega oma põnevat teadustööd!

Konkursile registreerumine algab 27. augustil. Täpsem teave konkursi kohta selgub septembri alguses. Reeglid, nõuanded ja lisateabe leiab Tartu Ülikooli kodulehelt.

Konkurssi korraldavad Tartu Ülikooli õppeosakond, turundus- ja kommunikatsiooniosakond ning rahvusvahelise koostöö ja protokolli osakond.

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Reti Ranniku kaitseb doktoritööd „Impact of environmental conditions and soil microbiome on greenhouse gas fluxes from soil and tree stems in hemiboreal drained peatland forest“

28. augustil kl 10.15 kaitseb Reti Ranniku doktoritööd „Impact of environmental conditions and soil microbiome on greenhouse gas fluxes from soil and tree stems in hemiboreal drained peatland forest“.

ALFAwetlands - wetland restoration for the future

ALFAwetlands - Wetland restoration for the future