Autor:
Andres Tennus

Kadi Polli kuraatorituur näitusel „Maastikumaali geoloogia“

10. veebruaril kell 14 toimub Tartu Ülikooli kunstimuuseumis kuraatorituur näitusel „Maastikumaali geoloogia“, mis on avatud 17. veebruarini.

Näitus käsitleb geoloogia ja maastikumaali vastastikust mõju ning on osa Tartu Ülikooli muuseumi, Kumu kunstimuuseumi ning Eesti Kunstiakadeemiaga loodud koostöönäitusest „Kunst või teadus“.

Tänapäeval, mil üha suurem osa infost on visuaalne ja oskus pilte kriitiliselt tõlgendada järjest vajalikum, tasub värske pilguga vaadata ka ajaloolisi teadusjooniseid. Piltide ülesandeks ei ole ainult teaduse vahendamine ja illustreerimine, vaid need mängivad aktiivset rolli uute teadmiste loomisel.

Näitusetuur on osa Tartu kunstinädala programmist, kuhu kuulub hulk näituste avamisi, kunstituure ja muid ettevõtmisi.Selle ürituse mõte ongi see, et kõik saaksid proovida igas galeriis käia,“ tutvustas ideed Kogo galerii programmijuht Stella Mõttus.

Näitusetuuri pilet on 5 eurot ja seda saab osta muuseumi kassast.

Harmonia Universitatis

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“

Astronoomialoeng

Astronoomialoeng "Kuidas osta oma esimest teleskoopi?"

Polaarekspeditsioonide näitus dekanaadi galeriis

150 aastat tagasi toimunud polaarekspeditsioonidel jäädvustas Tšehhi Arktika uurija ja maalija Julius Payer polaarmaastikke