Autor:
Andres Tennus

JÄRELVAADATAV: Tartu Ülikooli vilistlased võtsid linnas võimu üle laulu ja pillimängu saatel

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones. 

Tartu Ülikooli õppeprorektori Aune Valgu sõnul on selle päeva kõige väärtuslikum osa kavandatud, aga enamgi veel – kavandamata kohtumised kunagiste kursusekaaslaste, kaasüliõpilaste ja õppejõudude ning miks mitte ka uue põlvkonna õppijatega. „Need võivad juhtuda nii oma koduinstituudis, [eel]arvamusfestivalil, peahoones või õhtuses peomelus – just samamoodi nagu kunagi õppimise ajal. See ongi ülikoolilinna võlu,“ ütles Valk. „Kutsun kõiki vilistlasi panema tekli pähe ja tulema kultuuripealinna Tartusse, et saada osa sellest erilisest päevast!“ 

Kokkutuleku päev algas instituutide üritustega, mille järel kogunevad vilistlased kl 18.30 peahoone ette ühislaulmisele. Tervituskõne peavad rektor Toomas Asser ja vilistlane Katariina Sofia Päts. Kui volbri ajal annab linnapea Urmas Klaas üheks õhtuks võimu üliõpilastele, siis laupäeval oli kord vilistlaste käes. Akadeemiliste organisatsioonide koori Causa Amoris, Korp! Indla naiskoori ja Tartu Akadeemilise Meeskoori eestvedamisel lauldakse tuntud üliõpilas- ja poplaule. Ürituse ülekannet saab jälgida UTTV vahendusel. 

Seejärel liikusid vilistlased puhkpilliorkestri Popsid saatel rongkäigus õhtusele peole. Mööda Küütri tänavat minnakse Kompanii tänavale, sealt Raekoja platsile, üle Kaarsilla ja mööda Emajõe äärt spordihooneni. Kl 19.00–20.00 on neis piirkondades liiklus kohati suletud. Tänavad avatakse liiklusele kohe, kui rongkäik on lõigu läbinud. 

Õhtusel peol astuvad üles 2 Quick Start, Justament, Popsid ja DJ Kalev K. Pidu algab Tanel Jonase lavastatud avanumbriga, mis toob kokku ooperi, roki, rahvatantsu ja akrobaatika. „Eesti tippartistid näitavad etenduses vilistlastele, et koos ülikooliga tõuseb igaüks lendu. Kogu peoõhtu tuleb soe ja meeleolukas kohtumine kunagiste sõprade ja värske põlvkonnaga, kes hakkab tuleviku Eestit kujundama,“ ütles Jonas. Esinejate ettevalmistusi saab vaadata meeleolukast videost. 

Ülikool kutsub vilistlasi üles annetama ka Tartu Ülikooli seitsmenda samba fondi, mille eesmärk on toetada üliõpilasi nende õppe- ja teadustöös. Fondile andis selle asutamise ajal nime Tartu Ülikooli Sihtasutuse toonane patroon Lennart Meri, kes viitas seitsmendale sambale kui tarkusesambale. Loe lähemalt ja anneta kodulehel. 

Vaata videot üritusest

Vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutuleku pidu

Vaata, kuidas valmistuvad esinejad vilistlaste kokkutuleku peoks

Vilistlaste kokkutulek

Kokkutulekule kogunesid tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega