26.–30. juunil toimub BIOGEOMON 2022 konverents

Maailma loodusteaduse tipud kohtuvad Tartu Ülikoolis BIOGEOMON sümpoosionil

Tartu Ülikool võõrustab 27.–30. juunil 10. ökosüsteemide talitluse sümpoosioni BIOGEOMON, mis keskendub maakera erinevate ökosüsteemide biogeokeemiale ning neid mõjutavatele looduslikele ja inimtekkelistele teguritele. Konverentsil tutvustavad maailma tippteadlased ainevoogude ja nende võtmeprotsesside tulemusi ning mudeleid, mis annab värskeima ülevaate keemiliste elementide ringest. Esitlused toimuvad viies sessioonis: toitaineringed ja -voogude kaugseire, veekogud ja märgalad, atmosfääri ja ökosüsteemi vahelised vood, mullaprotsessid ja mikroobid ning sood ja ökosüsteemide taastamine.

„Keskkonnamuutused on praegu inimkonna ajaloo kiireimad ja ka aktuaalseimad,“ märgib konverentsi korraldustoimkonna liige, Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi kaasprofessor Jaan Pärn. „BIOGEOMON ja Tartu kogunevad loodusteadlased on maakera ökosüsteemide tervisel silma peal hoidnud aastakümneid. Et 10. BIOGEOMON just siin aset leiab, on Tartu ja kogu Eesti teadlastele suurepärane võimalus luua uusi koostöövõimalusi ja värskendada vanu.“

Esimene ökosüsteemide talitluse sümpoosion toimus Prahas 1987. aastal. Viis aastat hiljem sai konverents oma tänase nime, kuna temaatika laienes ökosüsteemidelt eksperimentidele, biogeokeemilistele mehhanismidele ja ökoloogilisele modelleerimisele. Tollest ajast on BIOGEOMON ebaregulaarselt toimunud siin- ja sealpool Atlandi ookeani.


Konverentsi ajakava ja muu detailne info: https://biogeomon2022.ut.ee/

Kontaktid: Jaan Pärn (jaan.parn@ut.ee; +37255548255), Ülo Mander (ulo.mander@ut.ee).

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Eesti lipud peahoone ees

JÄRELVAATA: Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktus