Geograafia osakonnast

Tartu Ülikooli geograafia osakond asutati 1919. aastal ja see kuulub Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonda, ökoloogia ja maateaduste instituuti.

Tutvu osakonnaga

Sisseastumine ja õpe

Täiendusõpe

Kellena töötavad geograafid?

Ülikoolis geograafiat õppides saad spetsialiseeruda geoinformaatika, loodusgeograafia või inimgeograafia suunal. Sõltuvalt spetsialiseerumise suunast võid tulevikus töötada planeerija, keskkonnaspetsialisti, geoinformaatiku, kartograafi, maastikuökoloogi, linnageograafi, regionaalplaneerija või andmeanalüütikuna ja liikuda edasi lennukamate ametiteni.

Loe lähemalt

Kooligeograafia

Pildimäng "Tunne Eestimaad"

TartuGeo Podcast

Viguriga kaardid

#kestlikkus #koostöö #ülikoolist #uudis
15. mail kohtusid Tartu Ülikooli ja Tartu linna esindajad, et arutada 2023. aasta sügisel ülikoolis tehtud liikuvusuuringu tulemusi ning uuringumeeskonna koostöösoovitusi ülikoolile ja linnale.
28.05.2024
#õppimine #uudis
13. juunil toimuvad Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi õppekavade infotunnid. Infotunnid toimuvad veebis, registreeru juba täna!
27.05.2024
#kestlikkus #ühiskonnale #uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
27.05.2024
#tudengile #uudis
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
21.05.2024