Geograafia osakonnast

Tartu Ülikooli geograafia osakond asutati 1919. aastal ja see kuulub Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonda, ökoloogia ja maateaduste instituuti.

Tutvu osakonnaga

Sisseastumine ja õpe

Täiendusõpe

Kellena töötavad geograafid?

Ülikoolis geograafiat õppides saad spetsialiseeruda geoinformaatika, loodusgeograafia või inimgeograafia suunal. Sõltuvalt spetsialiseerumise suunast võid tulevikus töötada planeerija, keskkonnaspetsialisti, geoinformaatiku, kartograafi, maastikuökoloogi, linnageograafi, regionaalplaneerija või andmeanalüütikuna ja liikuda edasi lennukamate ametiteni.

Loe lähemalt

Kooligeograafia

Pildimäng "Tunne Eestimaad"

TartuGeo Podcast

Viguriga kaardid

#kestlikkus #uudis
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
20.12.2024
#koostöö #teadus #uudis
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
16.12.2024
#täiendusõpe #pressiteade
2024/2025. õppeaasta kevadsemestril pakub Tartu Ülikool 27 mikrokraadiprogrammi ettevõtluse, majanduse, turunduse, juhtimise, infotehnoloogia, hariduse, kultuuri, psühholoogia, kestliku arengu, õiguse ja ühiskonnateaduste vallas.
04.12.2024
#kestlikkus #teadus #ühiskonnale #uudis
LÜKKUB haigestumise tõttu edasi! Jälgige palun edasisi teateid. Kolmapäeval, 18. detsembril kell 14.15­–16.00 toimub Philosphicumis (Jakobi 2-114) aruteluseminar „Mida teadlane teab ja mida ta peab?”. Arutlevad teadusfilosoofia doktorant Katrin Velbaum, kommunikatsiooniuurija Kaspar Kruup ja ökoloog Asko Lõhmus. Kõik huvilised on oodatud kuulama, küsima ja kaasa arutlema.
11.12.2024