Autor:
Erakogu

Aruteluringis „Toomemägi (m)elurikkaks“ keskendutakse pargi kasutamise viisidele

Tartu Rohering ja Tartu Ülikooli muuseum kutsuvad 16. septembril kell 16 muuseumi pööningul toimuvale ideekorjele-ajurünnakule, et saada ideid, kuidas muuta Toomemägi tulevikus veelgi mõnusamaks, ligipääsetavamaks ja nauditavamaks keskkonnaks. 

Toomemäel on palju sellist, mis paneb mõtte lendama. Oled sa näiteks kunagi unistanud Toomemäe sügavuses asuvast maa-alusest kambrist, kuhu teadlased saaksid segavate tegurite – wifi, üliõpilased ja isiklik elu – eest granditaotluse esitamise ajaks peituda? Mida arvad Toome dresseeritud kägudest, kelle kindla rütmiga kukkumine annab märku vajadusest teha loengus sirutusharjutuste paus? Kuidas oleks suviste inauguratsioonikõnedega Vallikraavi tänava unustatud amfiteatris? Või ettekandest avatud linnuvaatluspunktiga tähetornis? 


Ideekorjel julgustavad teiste hulgas oma mõtteid esitama looduskasutuse ekspert Märt Holtsmann Keskkonnaametist, liikumisspetsialist Maarja Park Tartu Ülikooli liikumislaborist ja kommunikatsioonitark Kaspar Kruup ülikooli ühiskonnateaduste instituudist. Ajurünnak toimub rühmadena kolmel teemal: liikumine ja terve vaim, üritused ja kultuuritegevus, töötaja ja õppija võimalused Toomel. Osalejad ei pea end siiski temaatilisest jaotusest heidutada laskma, sest igal ideel on võimalus. Arutlema on oodatud ka ülikooli teadlased ja üliõpilased, kes saavad anda oma erialateadmistega väärtuslikku mõtteainet selle kohta, kuidas Toomemäe kasutamata võimalusi tööle panna või mil viisil pakuks töö- ja õpikeskkond rohkem võimalusi kui kabinet või auditoorium. Eriti pööratakse tähelepanu sellele, et väljapakutud ideed toetaks Toome elurikkust ja vastupidi. 

Üritus toimub Tartu Ülikooli muuseumi linnaruumifestivali „Toome müks“ raames. Ajurünnaku tulemusi analüüsib ja vahendab Tartu Roheringi meeskond. 

Info kogu festivali kohta leiab veebilehelt https://muuseum.ut.ee/et/toome-muks-2023

Lisateave: Kadri Kaljurand, kadri.kaljurand@ut.ee 

Varjukõnnitee

Varjukõnnitee pakub ülekuumenevatelele linnadele leevendust

Professor Ülo Mander

Soomuldadest eralduva naerugaasi tekke, ringe ja mõju uurimine tõi Tartu Ülikooli teadlasele Euroopa hinnatuima teadusgrandi

Liikuvusuuringud

JÄRELVAADATAV: loengusari „Liikuvusanalüüs ja planeerimine inimmõõtmeliste linnade jaoks“